Dřevěné dekorace a domácí dekor

Dřevo vnáší do obytných prostorů pocit tepla a přírodního charakteru. Navíc dřevo funguje stejně dobře v moderních i tradičních interiérech.

Jedná se o ekologický a zcela přirozený materiál, který je flexibilní a lze s ním pracovat, ať už ho začleňujete do interiéru, používáte jej jako vnější fasádu nebo si pořizujete originální dřevěné prvky na zahradu.

Rustikální, krásné a neuvěřitelně všestranné dřevo je jedním z nejběžnějších materiálů používaných v domácnosti. Je pravděpodobné, že už doma máte alespoň jeden kus dřevěného nábytku, ale co takhle jej použít i jako dekoraci a součást domácího dekoru?

Dřevěné dekorace a dekor mají řadu výhod:

Dřevo může být obnoveno do své dřívější podoby

Vetešnictví a bleší trhy nabízejí dřevěné poklady, kterým můžete snadno a jednoduše navrátit původní lesk a slávu. Jakékoli promáčknutí nebo škrábance lze je obrousit a poté upravit.

Spojením dřeva a bílé barvy lze vytvořit velmi moderní vzhled

Kombinace přírodních odstínů dřeva s celobílými místnostmi zabrání klinickému vzhledu a vyvolá dojem venkova. Vyvarujte se míchání různých typů dřeva, namísto toho volte kombinaci jednoho odstínu s jinými povrchovými úpravami a strukturami, což pomůže vytvořit vizuálně soudržnější vzhled.

Dřevo má charisma

Pokud je dřevo použito na celou zeď nebo jako čelo postele v ložnicích, může místnostem dodávat teplo a dramatičnost. K dispozici je obrovská škála dřevěných obkladů, takže prozkoumejte možnosti. K dosažení tradičního nebo moderního efektu lze použít svislé nebo vodorovné dřevěné desky, zatímco tradiční šindele budou velmi rustikální.

Dřevo může mít mnoho podob

Pokud jsou vaše podlahové desky v dobrém stavu, jejich malování je cenově dostupný a relativně snadný způsob, jak vytvořit venkovský, ošumělý elegantní nebo průmyslový vzhled. Vnitřní použití světlého odstínu dřeva opticky zvětší prostor.

Dřevo je skvělý způsob, jak přidat texturu

Drsnější textury dřeva jsou skvělým způsobem, jak dát vašemu pokoji živý vzhled.